Aenigma DUO CUSTODES

Vyzerá to tak, že Eni ostane natrvalo súčasťou našej rodiny. Preto sme jej dnešným dňom vytvorili vlastnú podstránku :), nielen iba ako súčasť podstránky venovanej nášmu vrhu A.

Malé video z jej deststva vytvoril náš Roland: https://www.youtube.com/watch?v=ipOjeuSedS0

Prečo práve dnes?

Boli sme s Eni na našej prvej výstave psov a rovno na špeciálnej.  Hovawart klub ČR organizoval špeciálnu výstavu havawartov v Brne pri príležitosti 30. výročia chovu hovawartov v ČR a SR. Keďže sme vedeli, že tam budú aj naši dlhoroční priatelia so svojimi štvrnoháčmi, Adarko (otec malej Eni s jeho úžasnými páničkami), rozhodli sme sa ísť. Prihlásili sme naše malé čierne štenidlo do triedy šteniat (3 - 6 mesiacov). Neboli sme jední, čo sme sa rozhodli výstavy zúčastniť, celkom vystavovateľov vo všetkých triedach bolo podľa katalógu 137, čo je nádherná účasť.  Nedúfali sme, ale zaznamenali sme náš prvý úspech! V triede šteniat sme získali nádherné ocenenie veľmi nádejná 4.

Posudzovala p. I. Mikulášová a tu jej posudok: 4,5 mesačná čierna sučka, dobrý skus, dobrej sily, veľmi dobrá kostra, dobrá hlava, hnedé oči, výborne nasadené a nesené ucho, veľmi pekne zauhlená, dobrý krk, rovný chrbát, dobre nasadený aj nesený chvost, výborná srsť - žiarivo čierna farba, ešte trocha nedôverčivá, vpredu v pohybe rozhadzuje. Čo to hodnotenie znamená? Že je nádherná s výbornými proporciami. A čo by jej mohlo byť vythnuté ako nedostatok je jej súčasná nedôvečivosť voči ľuďom (musíme sa socializovať) a že je "šaľo" pri behaní v kruhu. Vyskakovala ako kozľa. Ešte že vyskakovala, veď bolo horúco a v tom čiernom kožuchu... to muselo byť teplo! :)

O takomto úspechu sme ani nesnívali, keďže sa nám ju ledva-ledva podarilo očistiť od živice zo stromov, ktoré tri dni pred výstavou na dvor zložil starý ocko :) Eni blahoželáme!

A ešte ako si kláty stromov užívala mama Nimba, tešíme sa z nej!  Nedúfali sme, že po takých ťažkých operáciách prednej labky si bude môcť takto užívať svoj psí život!